Sağlık

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir ve Faydaları Nelerdir?


Kolloidal gümüş suyu, son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve faydaları karşısında adeta şifa kaynağı olarak gösterilen gümüş suyunun vücudumuzdaki etkileri nelerdir? Hangi hastalıklara iyi geliyor? Sizler için derledik.

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Kolloidler, maddenin en küçük birimidir. Bu kadar küçük olmaları sayesinde vücudumuzda bulunan tüm hücre zarlarından ve sindirimden geçerek, etki ederler. 1935' e kadar bir çok ülkede tedavi edici ilaç olarak kullanılmıştır. Enfeksiyonlarla savaşta uzun süre kullanılan gümüş suyu yerini daha ucuz olarak üretilen penisilin' e bırakmıştır.  Penisilinden de bir çok antibiyotik türü üretilmiştir. Oral olarak alındıktan yaklaşık 5 dakika içerisinde etki etmeye başlar.  Dolaşım sistemi içerisindeki görevlerini yerine getirdikten sonra kolay bir şekilde dışarı atılır.

Kolloidal Gümüş Suyunun Faydaları

Gümüş suyu ile ilgili en büyük ve önemli çalışmaları yapan Dr. Robert O. Becker, bacak ampütasyonundan (uzvun kesilmesi) başka şansı kalmayan ve antibiyotik tedavisinin hiç bir işe yaramadığını görmüş ve hastayı operasyona alarak bacağın üzerindeki ölü dokuları alarak,  açık bölgeyi tamamen gümüş bir örtü ile sardıktan sonra  örtüye belirli bir voltajda enerji verir. Dr.Robert, yaptığı operasyondan 12 gün sonra dokuların iyileşmeye başladığını ve 5 farklı enfeksiyonun yok olduğunu tespit etmiştir. Dr.Robert bacağa sarılan örtünün kolloidal gümüşten elde edildiğini ve antibiyotiklerin 1.5 yılda iyileştiremediği enfeksiyonları çok daha hızlı bir şekilde iyileştirmiştir. Anti-inflamatuar özelliktedir.  Bir çok enfeksiyon ve yaralanmada kullanılmaktadır. Yaraların sterilize edilmesi ve dokuların yeniden oluşmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Cilt Rahatsızlıkları

Kolloidal gümüş suyu sedef ve egzama başta olmak üzere bir çok cilt rahatsızlığını tedavi edebiliyor. Bu konuda Robert O Becker'ın yaptığı bir çok araştırma mevcut. Ülkemizde de sosyal medya üzerinde deneyimleyip, rahatsızlıklarının geçtiğini belirten bir çok kişi bulunuyor. Ayrıca ayak mantarı dahil bir çok mantar türünü yok edebiliyor. Bu sayede vücudunuzdaki zararlı herhangi bir mantar türüne karşı etkili bir silah olarak kullanılabilir.

Koronavirüs ve bakteriler

Kolloidal Gümüş Suyu, koronavirüs dahil birçok virüs ve bakteriye karşı etkilidir. Bir çok okul, hastane ve kamu kurumları gümüş iyonlu su ile dezenfekte edilmektedir.

Kolloidal Gümüş Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Hemen hemen tüm hastalıklarda etkili olabilen bu suyun en çok kullanıldığı rahatsızlıklar aşağıdaki gibidir. Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat bazı alınan ilaçlarla ve yiyeceklerle etkileşime geçtiği söylenmektedir. Antibiyotik ve sarımsak tükettiğiniz gün bu suyu kullanılmaması gerekiyor.

 • Koronavirüs
 • Kulak enfeksiyonları
 • Cilt rahatsızlıkları
 • Kanser türleri
 • Bağışıklık sistemini güçlendirme
 • Konjunktivit
 • Solunum yolu enfeksiyonları
 • Sinüzit
 • Soğuk Algınlığı
 • Zatürre
 • Ayak mantarı
 • Tırnak mantarı

UYARI: Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız. Sağlıklı günler dileriz..


Bizden Haberdar Olun